12 Nisan 2012 Perşembe

İLK TOPLU MİSAFİR OLAYIMIZ

Tekrar ısınmak için paylaşmak gerek değil mi?

O zaman şuradan başlayalım; yaklaşık olarak 15 ay kadar önce taşındığım evimde daha hiç kuran okutamadım diye sızlanmalarım üzerine annemin "benim bir arkadaşım var, evi müsait olmadığı için çok istediği halde gün'e katılamıyor, onda toplanma zamanı geldiğinde sen davet edersin böylece hem onun gönlü olur hem de senin evinde kuran okunur" sözlerine resmen atladım :)

1 hafta öncesinde haber geldi ve ben pazar günü için önce kafamda menü sonra da iş çıkışlarında ufak ufak temizlik vs işlerini hallettikten sonra pazar günü yaklaşık olarak 14-15 ablayı (Malum hepsi annemin arkadaşı :) ) evimde misafir ettim.
Ben niyetimin yerine gelmesinden mutlu, annem arkadaşına yardım etmiş olmaktan mutlu, gün sahibi abla güne girmesine sebep olmamdan mutlu derken fazlasıyla sevgi yumağı bir günü alnımızın akıyla tamamladık şükür :)En kısa zamanda kendi yaşıtım bir tayfa ile de benzeri bir gün organize etmek çabasındayım, İNŞALLAH..


Masada görmüş olduğunuz peçete bilezikleri bu kuzunun imalatıdır :) Yine içlerine tavuklu mayonez salatası koyup havuç ve maydanoz ile süslediğim Milföy kaşıkları da onun sitesinde görüp listeme almıştım. İyiki de yapmışım tüm günün konusu oldular :)
Masamızda daha başka;

- Patatesli - peynirli Gül Böreği,

- Kıymalı poğaça

- Nohut Salata,
- Yoğurt soslu 3 renk patates pastası,

- Damla çikolata ve portakal şekerlemeli kek,

- Elmalı cevizli kurabiye vardı.
Elmalı cevizli kurabiyeyi daha önce poğaça gibi ya da sigara böreği şeklinde yapardım ama buradaki halini bulduktan sonra artık başka türlü yapma gereği duymadım. Görsel olarak gayet hoş çünkü.

5 yorum:

PAPATYA PRENSES dedi ki...

sana misafir olmak için TOP mu alayım :P aslında gerek yok göbeği alıp gelsem kafi. davet etsene beni

VOLKAN - KALDERA dedi ki...

Kelime oyunu yapmayalım Please :)
Seni davet etmem ben, yedek anahtar paspasın altında :)))

Nurcan dedi ki...

Orda olmak o mamaları yemek vardı ya,neyse ne ben gelıncede yap o elmalı kurabıyeden aammmı?

VOLKAN - KALDERA dedi ki...

Yapmammı bacım, sen yeterki gel :)

PAPATYA PRENSES dedi ki...

adresini bilmiyorum yıhyıhyıh:D